|  ورود به سايت  |  چهارشنبه 09 مهر 1393
09
گزیده مطالب و اخبار روزنامه های عربستان
چکیده: آمار زائرین وارد شده به عربستان بنا به اعلام اداره کل گذرنامه عربستان آمار ورودی حجاج به این کشور تا ساعت 22 روز سه شنبه 6 ذی الحجه تعداد 1386905 زائر بوده است . 1313926 نفر از زائرین از طریق هوایی ، 58984 نفر از طریق زمینی ، و 13955 نفر از طریق دریایی به سرزمین وحی اعزام شده اند . تجهیز 24 اتاق قرنطینه در بیمارستان شرق عرفات بنا به اظه... ادامه »
09
چگونگی عملیات انتقال زائرین به مشاعر مقدسه
چکیده: حسن سرخوش مسئول حمل و نقل ترددی مشاعر مقدسه از نحوه انتقال زائرین به منا و عرفات خبر داد و گفت: كار انتقال زائران از مكه مکرمه ، از ساعت هفت صبح پنج‌شنبه با انتقال حدود چهار هزار زائر اهل سنت به منا آغاز مي‌شود تا حج ترويه را انجام دهند و سپس از ساعت هفت صبح روز دهم ذی الحجه از منی به عرفات منتقل خواهند شد. سرخوش ادامه داد : این دسته ... ادامه »
09
رايزني دو مقام بلند پايه ايراني و كويتي در مكه مكرمه
چکیده: روساي بعثه‌ جمهوري اسلامي ايران و كويت در مكه‌مكرمه با يكديگر ديدار و درباره مسائل مورد علاقه به بحث و تبادل نظر پرداختند و براي همكاري دوجانبه اعلام آمادگي كردند.  حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر در ديدار عادل الفلاح، قائم مقام وزير اوقاف كويت ضمن ابراز خوشحالي از وضعيت رو به رشد روابط دو كشور، گفت: رايزني&zwn... ادامه »
08
تمامی امکانات پزشکی برای ورود زائرین به مشاعر آماده شده است
چکیده: دكتر مرعشي در حاشیه بازدید سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از بیمارستان مکه مکرمه با تأکید بر آمادگی هیأت پزشکی برای ایام تشریق گفت : درمانگاه‌هاي ايران در عرفات و منا همزمان با ورود زائران به مشاعر مقدسه آماده خدمت‌رساني هستند و كار انتقال تجهيزات و آماده‌سازي اين درمانگاه‌ها تمام شده است .  وی ادامه داد: ... ادامه »
08
نشست خبری مهندس اوحدی در مکه مکرمه در آستانه ایام تشریق
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در نشست خبری در مکه مکرمه در آستانه ایام تشریق به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد مهندس اوحدی با اشاره به حضور تمامی 64 هزار حاجی ایرانی در مکه مکرمه گفت : زائرین روز پنج شنبه راهی صحرای عرفات خواهند شد تا اوج شکوه حج و فیض روز عرفه را درک کنند . وی چگونگی حمل و نقل حجاج به عرفات و مشعر و منا و جابجایی بین مشاعر مقدس و ... ادامه »
08
مهندس اوحدی در همایش روحانیون کاروان ها::

برای حج و عمره بعدی از نظر تأمین منابع ارزی مشکلی نداریم

برای حج و عمره بعدی از نظر تأمین منابع ارزی مشکلی نداریم
چکیده: در آستانه ایام تشریق همایش روحانیون کاروانها در محل بعثه مقام معظم رهبری در هتل دارهادی برگزار شد مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در این همایش با تأکید بر اینکه خدمات سازمان حج و زیارت با خدمات فرهنگی و آموزشی و نظارتی کاملا مرتبط است ، خطاب به روحانیون کاروانها گفت :این خدمات یک منظومه و سیستم و فرایند هستند که خروجی آنها منتهی به رضای... ادامه »
07
خدمات واحد امداد و راهنمای زائران در حج امسال
چکیده: واحد امداد و راهنمای حجاج ایرانی در سال جاری با سازماندهی 5 نیروی ستادی شامل مدیران حج و زیارت استان های تهران ، لرستان ، ایلام و سیستان و بلوچستان و یک نفر عوامل ستادی در خدمت زوار وحجاج ایرانی می باشند . دفتر امداد در مجموعه داربنیان روبروی هتل دارهادی ستاد مکه مکرمه قرار دارد که با استقرار شیفت 24 ساعته برای پاسخ گویی به مراجعین تلفنی و حضوری و ... ادامه »
07
یکشنبه آخرین پرواز حجاج به سرزمین وحی/ورود کلیه زائرین به مکه مکرمه
چکیده: آخرین پرواز حجاج به سرزمین وحی یکشنبه ساعت 19 از فرودگاه امام خمینی به سمت جده حرکت کرد رییس عملیات حج گفت: این پرواز با هواپیمایی سعودی و به تعداد 447 نفر زائر در ساعت 22 به وقت محلی در فرودگاه جده فرود آمد . وی کل پروازها را 186 عدد ذکر کرد و افزود: 102 پرواز به مدینه منوره و 84 پرواز به سمت جده آمده اند که در مجموع 47 پرواز از شرکت ایران ... ادامه »
06
مهندس اوحدی در همایش اهل سنت ::

وحدت شیعه و سنی یک ضرورت فطری است

وحدت شیعه و سنی یک ضرورت فطری است
چکیده: همایش بزرگ کاروان های اهل سنت با شعار حج با تجلی امت واحده از سوی بعثه مقام معظم رهبری امروز یکشنبه ششم مهرماه در هتل دارهادی مکه مکرمه با حضور زائران اهل سنت و علمای بزرگ سنی و شیعه در راستای تحقق شعار حج سالجاری برگزار شد مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در این همایش با اشاره به تعداد فراوان متقاضیان در نوبت تشرف که سالیان متمادی در انتظار ... ادامه »
06
مهندس اوحدی از پروژه توسعه حرم شریف مکی بازدید کرد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت همراه با رؤسای بعثه های حج و وزرای کشورهای اسلامی از پروژه توسعه حرم شریف مکی بازدید به عمل آورد. مهندس اوحدی که به دعوت ریاست کل امور حرمین شریفین در این مراسم شرکت کرده بود ، در هتل فیرمونت مکه (هتل ساعت) با کلیه وزرای ذیربط در امور حج کشورهای اسلامی و بعثه های حج و سفرای کشورهای اسلامی دیدار کرد. مدعوین سپس با همرا... ادامه »
06
تغذیه و تدارکات حجاج ایرانی چگونه تأمین می شود
چکیده: تغذیه حجاج نقش اساسی در سلامت و آرامش جسمی و روحی آنان دارد و زمینه را برای بهره گیری بهتر از معنویت سفر و انجام فرائض زائران فراهم می نماید .این گزارش مختصر به تبیین روند تدارک و تأمین مایحتاج زائران می پردازد. تأمین تدارکات غذایی مورد نیاز زائران و حجاج ایرانی از مأموریت های اداره کل برنامه ریزی تدارک و امور رفاهی زائران می باشد. برای این منظ... ادامه »
05
سرپرست حجاج ایرانی در بازدید از ستاد مکه مکرمه ::

رشد و ارتقای روز افزون امور اجرایی حج

رشد و ارتقای روز افزون امور اجرایی حج
چکیده: نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی امروز پنجم مهرماه دربازدید از واحدهای ستاد عملیات اجرایی حج در مکه مکرمه ضمن اخذ گزارش مسئولین بخش ها ، روند پیشرفت امور در آستانه ایام تشریق را مناسب و منظم توصیف کرد. حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ضرورت مستند کردن دستاوردهای جدید در مدیریت اجرایی حج را تأکید کرد و گفت : خوشبختانه روز به روز شاهد نظم و ب... ادامه »
05
بازدیدسرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از هتل بشاره مکه
چکیده: حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت از هتل بشاره مکه مکرمه بازدید واز نزدیک با زائرین آن هتل دیدار و گفتگو کردند. زائرین در این دیدار ضمن ابراز احساسات و تشکر از خدمات مسئولین بعثه و ستاد در موسم حج ، در زمینه های مختلف با این دو مقام ارشد حج و زیارت گفتگو کردند در حال حاضر در هتل البشاره 1... ادامه »
05
امكان همكاري مشترك پزشكي ميان ايران و عربستان
چکیده: رييس مركز پزشكي حج از بررسي امكان ارائه خدمات مشترك پزشكي ميان ايران و عربستان خبر داد و اظهار داشت: بررسي راه‌حل‌هاي ابتدايي براي ايجاد يك بيمارستان مشترك سعودي - ايراني در دستور كار قرار دارد و اميدواريم به تفاهم اوليه در اين‌باره دست‌ پيدا كنيم. دكتر سيدعلي مرعشي كه پس از شركت در شوراي هماهنگي حج ۹۳ با خبرنگار پايگاه اطلاع&... ادامه »
05
دلاورمردان جانباز ، قهرمانان ورزشکار
چکیده: ساعت 6 و 30 دقیقه صبح به کاروان جانبازان رفتیم .صدای ضرب ورزش باستانی از طبقه زیرهمکف هتل لؤلؤ برهان که مانند یک سالن ورزش با وسایل ورزشی و یک جمع نورانی از ورزشکاران دفاع مقدس بود به گوش می رسید مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با برخی مسئولین ستادی با دیدن روحیه شاداب این دلاورمردان دفاع مقدس به جمع آنها پیوستند و شروع به ورزش کردند ... ادامه »
صفحه 1 از 169اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين