|  ورود به سایت  |  ﺳﻪشنبه 06 تیر 1396

 
04

قزوین: دیدار با مسئولین استانی برای مقابله با غیرمجازها

قزوین: دیدار با مسئولین استانی برای مقابله با غیرمجازها

مطرح شدن خطرات اعزامهای غیرمجاز عتبات عالیات در شورای تامین استان قزوین

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قزوین ، با توجه به گستردگی اعزامهای غیرمجاز به عتبات عالیات و خطرات و تبعات منفی این اعزامها،این موضوع در جلسه شورای تامین استان قزوین مطرح گردید.

علیرضا کلانتری مدیر حج و زیارت استان قزوین با بیان خطرات و تبعات منفی این اعزامها درخواست برخورد جدی با خاطیان از سوی دستگاههای ذیربط داشته وگفتند: این موضوع از طریق تریبون مساجد، هیاتهای مذهبی و تکایا مطرح شده تا برخی از افراد از این مکانها جهت جذب زائر سوء استفاده ننمایند.

در این جلسه مقرر گردید صدا و سیمای استان برای تنویر افکار عمومی برنامه خاصی را تدارک دیده و از شبکه استانی پخش نماید همچنین دستگاه قضا نیز با خاطیان برخورد جدی تر طبق قوانین و مقررات داشته باشد.

مدیر حج و زیارت استان قزوین و جمعی از کارگزاران زیارتی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار کردند.

 مدیر حج و زیارت استان قزوین و جمعی از کارگزاران زیارتی و پیشکسوتان حج و زیارت استان  با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه قزوین در روز دوشنبه مورخ 95/12/2  در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قزوین،در این دیدار ابتدا کلانتری مدیر حج و زیارت استان قزوین به خطرات و تبعات منفی افرادی که مبادرت به اعزام زائرین بصورت غیرقانونی و خارج از چارچوب سازمان حج و زیارت می نمایند پرداخته و گفتند: با توجه به اینکه اعزام زائرین به خارج از کشور وظیفه سازمان حج و زیارت می باشد و این سازمان با بکارگیری افراد گزینش شده و خبره نسبت به اعزام زائرین به عتبات عالیات و سایر اعتاب مقدسه خارج از کشور می پردازد، اقدام افرادی که بصورت غیرقانونی زائرین را به عتبات عالیات اعزام می نمایند خلاف قوانین و مقررات می باشد و این افراد که اغلب از متدینین و اعضای هیاتهای مذهبی و مجامع قرآنی می باشند، با توجه به خطراتی از قبیل نبود امنیت، نداشتن بیمه کامل، نداشتن نظارت بر کار این افراد و آثار سوئی اعم از مسائل امنیتی، بهداشتی، اخلاقی و ... برای زائرین ایجاد می نماید که در سالهای اخیر نمونه های فراوانی در این خصوص مشاهده و گزارش شده است.

سپس حجت الاسلام و المسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان داشتند همین که اقدام افراد غیرمجاز خلاف قوانین و مقررات کشور می باشد اقدام آنها جایز نمی باشد و هر شخص با هر اعتقاد دینی و انقلابی بایستی به قوانین و مقررات کشور احترام گذاشته و طبق قوانین جاریه کشور اقدام به اعزام زائرین بصورت قانونی نماید.

 

 

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (501)
کد خبر: 7604
  • قزوین: دیدار با مسئولین استانی برای مقابله با غیرمجازها
  • قزوین: دیدار با مسئولین استانی برای مقابله با غیرمجازها

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: