|  ورود به سایت  |  ﺳﻪشنبه 06 تیر 1396

 
17

همایش متمرکز مدیران عامل دفاتر زیارتی، مدیران راهنما و روحانیون اعزامهای نوروزی عتبات عالیات استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قزوین، همایش متمرکز مدیران راهنما و روحانیون اعزامهای نوروزی عتبات عالیات استان قزوین در سالن  آمفی تئاتر حج و زیارت استان قزوین برگزار شد.

در این همایش آقای کلانتری مدیر حج و زیارت استان قزوین ابتدا در خصوص موسسه خیریه طاها که با کمک زائرین و کارگزاران جهت رفع نیازهای نیازمندان استان تاسیس شده است جهت توزیع 300 سبد کالا در ایام نوروز بین نیازمندان استان، بیاناتی را ایراد نمودند .

ایشانبا اشاره به تفاوت اعزامهای شرکت شمسا  و اعزامهای افراد آزادبر و غیرمجاز، گفتند: افراد آزادبر با سوء استفاده از احساسات زائرین نسبت به جذب آنان اقدام نموده و مشکلات زیادی را در طول سفر برای آنان ایجاد می نمایند وی از کارگزاران زیارتی درخواست نمود که زائرین را به طرف اعزامهای تحت پوشش شرکت شمسا هدایت نموده و خطرات و مضرات اعزامهای غیرمجاز را به آنان گوشزد نمایند.

کلانتری در ادامه به بحث شرایط اعزامهای نوروزی عتبات عالیات پرداخته و بیان داشتند شرایط و امکانات عتبات عالیات در ایام نوروز که ایام پیک و شلوغ می باشد خاص بوده و ممکن است محدودیتها و کمبودهایی مانند دوری و نزدیکی هتل به حرم، مشکلات تردد زائرین و کمبود امکانان رفاهی دیگر برای زائرین و کاروانها به وجود آید که لازم است مدیران راهنما با مطالعه شرایط و دستورالعمل اعزامهای نوروزی از این شرایط کاملاً آگاه شده و نسبت به توجیه زائرین اقدام نمایند.

وی به همکاری با مدیر ثابت هتل تاکید کردده و افزود: مدیران راهنما لازم است با مدیران ثابت هتلها کاملاً هماهنگ بوده و مسائل و مشکلات ابتدایی را به مدیر ثابت جهت رفع مشکل گزارش داده و پیگیر حل آن مشکل باشند زیرا عملکرد مدیران راهنما در عراق توسط مدیران ثابت ارزیابی می گردد.

مدیر حج و زیارت همراه داشتن نسخه ای از قرارداد زائر با کارگزار در طول سفر برای احقاق حقوق زائر و همچنین توجیه زائرین در طول سفر را گوشزد نموده و بیان داشتند مدیران راهنما لازم است در طول سفر نسخه ای از قرارداد را با خود به همراه داشته تا بتوانند از حقوق زائرین دفاع نمایند.

 

 

 

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (265)
کد خبر: 7615

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: