|  ورود به سایت  |  جمعه 30 تیر 1396

 
30

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران بعثه و سازمان حج و زیارت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران بعثه و سازمان حج  و زیارت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مزایای حج، عنوان کرد: حج حوزه معرفتی و فرهنگی است. سازمان حج و زیارت به عنوان نهاد دینی و حج، بخشی از تامین کننده مصرف فرهنگی در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش از ظهر امروز در نشست مشترک مسوولین دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: فرهنگ باید در محیط آرام و با ثبات پیش برود. ما یک نظام، یک رهبر، یک دولت، یک مجلس و یک دستگاه قضایی داریم. بنابراین نباید با یکدیگر اختلاف داشته باشیم و همه بایداز مقام معظم رهبری تبعیت کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در حوزه فرهنگی نیز گفتمان حاکم، گفتمان رهبری است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دچار تشتت نخواهیم شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه کشور در منطقه دارای شرایط حساسی است، گفت: ایران امروز به عنوان بازیگر اصلی منطقه است. سیاست خارجی ما در امتداد سیاست داخلی ماست. امروز سوریه و عراق و فلسطین دارای شرایط سختی در منطقه هستند و ایران تنها کشور در منطقه است که توانسته در برابر این مشکلات و سختی ها ایستادگی کند و برای ادامه آن نیازمند تدابیر جدی در داخل کشور هستیم.

دکتر صالحی امیری با اشاره به قدرت های نظامی، افزود: ابزار قدرت، فقط نظامی نیست. بلکه امروز کانون های قدرت شامل رسانه، دیپلماسی، انسان، مغز و تکنولوژی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ضمن اشاره به مزایای حج، بیان کرد: حج حوزه معرفتی و فرهنگی است. سازمان حج و زیارت به عنوان نهاد دینی و حج، بخشی از تامین کننده مصرف فرهنگی در جامعه است.

وی ادامه داد: حج و اربعین همیشه در جامعه جاری و ساری است. حج فقط در اعمال خلاصه نمی شود بلکه در فرهنگی دینی جامعه نیز تاثیر مستقیم دارد.

صالحی امیری گفت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی در کشور است. فرهنگ دینی پادزهر فرهنگ الحادی و غیر اخلاقی و پادزهر آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به حضور نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، ادامه داد: حضور آقای قاضی عسکر فرصت مغتنمی است و باید قدر ایشان رابدانیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به آقای محمدی رییس سازمان حج و زیارت  تاکید کرده ام در انجام امور از مدیران داخلی استفاده کنند، زیرا این سازمان ظرفیت های خوبی دارد.

در پایان، حکم حمید محمدی به عنوان رییس سازمان حج و زیارت از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی اعطا شد.

تعداد امتیازات: (6) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1040)
کد خبر: 7691
  • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران بعثه و سازمان حج  و زیارت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: