|  ورود به سایت  |  جمعه 30 تیر 1396

 
22

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق سرلوحه فعالیتهای حج96 خواهد بود

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق سرلوحه فعالیتهای حج96 خواهد بود

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت درجمع مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت ، عملیات حج امسال را ویژه توصیف و تاکید کرد: باید منسجم، علمی ، دقیق و منطقی عمل کنیم و مسیر پیش رو را با صبر وحوصله و یقین واعتماد به یکدیگر طی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکرنماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی که  درمراسم افتتاحیه نشست کاربردی مدیران ستادی و استانی سازمان حج وزیارت سخن می گفت درادامه اعتماد داشتن به مسیر و برنامه ریزی انجام شده و برخورداری از توانایی لازم برای انجام مسئولیت های محوله را ضروری خواند و اظهار داشت : دست اندرکاران حج امسال تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق دراین مسیر را باید سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه بدلیل قطع روابط سیاسی ایران و عربستان ویزای حجاج ایرانی الکترونیکی صادر خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه امسال باید جدی ، منسجم و یکپارچه ترعمل کنیم.

وی تاکید کرد: انسجام دست اندرکاران حوزه حج باید  روزبروز بیشترشود و تلاش کنند از پراکندگی و دوباره کاری پرهیزگردد.

وی با توجه به اعتمادی که زائران عزیز به مجموعه حج و زیارت دارند ؛ اظهار داشت : مهمترین وظیفه ما برقراری آرامش درجامعه و میان زائران است و این آرامش در سایه درست عمل کردن تحقق خواهد یافت .

وی خطاب به حاضران گفت:  صبور و حلیم  و با سلیقه واحد  وهماهنگ عمل کنید.

نماینده ولی فقیه انتخاب عوامل اجرایی و روحانیون ومعینه های کاروان ها در چارچوب مقررات تعریف شده را ضروری خواند و لزوم هماهنگی و توجه به مواردی را که در اعزام زائران موثر است یادآور شد و گفت: ضمن هماهنگی با نیروی انتظامی ، درتمامی استانها به نحوی عمل شود که انجام بازرسی ها و کنترل های لازم تاخیری در پروازها ایجاد نکند.

وی با اشاره به اینکه معاینات پزشکی و برنامه های  آموزشی زائران درحال انجام است ، تصریح کرد: جلسات متمرکز آموزشی جدی گرفته شود و در این جلسات اطلاعات مورد نیاز به حجاج منتقل و تلاش گردد که  زائران با آرامش خاطر عازم سرزمین وحی شوند.

نماینده ولی فقیه درادامه از توزیع بسته های فرهنگی در میان زائران خبر داد و از حاضران خواست که در بیان مطالب و اطلاعات مورد نیاز حجاج هماهنگ عمل نمایند و از ظرفیت های استانی برای اطلاع رسانی و آرامش بخشی به مردم و زائران استفاده و درچارچوب سیاست های تعریف شده دقیق و منسجم حرکت کنند.

وی برلزوم پاسخگویی به شبهات و اطلاعات غلط  در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید در همه حوزه ها هوشیارعمل نموده و به دروغ هایی که منتشر می شود به موقع و صریح پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود چالش ها و مشکلات ، مقدمات اعزام زائران فراهم شده است ، تصریح کرد: قدم ها رامحکم بردارید و از فرصت ها به خوبی استفاده کنید و ان شاءالله با عنایت خداوند حج آرام و مطلوبی خواهیم داشت.  

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (437)
کد خبر: 7989
  • سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق سرلوحه فعالیتهای حج96 خواهد بود
  • سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق سرلوحه فعالیتهای حج96 خواهد بود
  • سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تصمیم گیری جمعی و حرکت دقیق سرلوحه فعالیتهای حج96 خواهد بود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: