EN
ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396

اخبار

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد؛

برپایی 5 موکب بنام شهدای مظلوم منا در ایام اربعین

برپایی 5 موکب بنام شهدای مظلوم منا در ایام اربعین
رئیس سازمان حج و زیارت : تاکنون ابلاغی درخصوص بازگشایی مرز سومار و دیگر مرزهای استان ایلام به ستاد مرکزی اربعین نرسیده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی ؛  ‌درخصوص آخرین تمهیدات برپایی راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفت:‌ امسال شاهد افزایش بیش از 100 درصدی حضور زائران اعتاب مقدسه در روز عرفه بودیم که نشان می دهد حتی اگر عربستان صد عن سبیل الله کند اما همچنان حرارت آتش عشق به خدا، پیامبر و ائمه اطهار در وجود زائران ما قوی تر و شدیدتر خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی سازمان حج و زیارت برای ایام محرم ،‌ تاسوعا و عاشورای حسینی این است که همین افزایش 100درصدی را تکرار کنیم و برای اربعین هم با توجه به تمهیدات خوب ستاد مرکزی اربعین تعداد ثبت نام ها از مرز 210 هزار نفر گذشته و معنای این آمار آن است که ما امسال باید برای میزبانی از حدود 2 میلیون زائر اربعین آماده باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به نقش این سازمان در ساماندهی کمیته اعزام زائران اربعین گفت: ما به دلیل تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «نگذارید فاجعه تلخ منا فراموش شود»؛ پنج موکب در مرزها، کربلا و نجف را به خانواده شهدای منا اختصاص دادیم تا فرزندان این شهدا از زائران اربعین حسینی پذیرایی کنند.

اوحدی با اشاره به گمانه های اخیر درخصوص بازگشایی مرز سومار تاکید کرد: ‌به محض آنکه هرگونه مصوبه ای دراین باره به سازمان حج و زیارت ابلاغ شود قطعا در سامانه سماح لحاظ خواهد شد و برای اعزام گروهی از زائران از این مرز برنامه ریزی صورت می گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به 250روادید جعلی که اخیرا در استان اصفهان صادر شده است افزود: متاسفانه‌250 زائر تا مرز مهران رفتند و با سرگردانی مجبور به بازگشت شدند به همین علت توصیه جدی ما آن است که زائران فقط به کارگزاران زیارتی مجاز مراجعه کنند تا گرفتار چنین مشکلاتی نشوند.

اوحدی گفت:‌ وقتی سامانه سماح باز است و این امکان را به صورت شبانه روزی فراهم کرده است تا هر کسی از منزل خودش بدون نیاز به تامین ارز و با پرداخت ریالی می تواند ثبت نام کند چه دلیلی وجود دارد که به مجموعه های غیر مجاز و تبلیغات واهی رو بیاوریم. 

وی با بیان اینکه روادید حق حاکمیتی دولت عراق است افزود: تقاضا می کنیم زائران از طریق سامانه سماح برای راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی اقدام کنند و با اخذ روادید به دولت و مسائل حاکمیتی عراق احترام بگذارند. 
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.