EN
یکشنبه 04 فروردین 1398

اخبار

لحظه به لحظه با زایران حج ۹۷ 

لزوم نصب نرم افزار زایر یار برای همه زایران

لزوم نصب نرم افزار زایر یار برای همه زایران

رییس سازمان حج و زیارت بر نصب نرم افزار زایر یار از سوی حجاج محترم تاکید کرد.

مکه مکرمه- پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت - جلسه ستاد مکه مکرمه امشب با حضور رییس سازمان حج و زیارت، اعضای ستاد و دست اندرکاران اجرایی حج تمتع ۹۷ در مکه مکرمه برگزار شد.

اعضای ستاد نیز گزارش کاملی از نحوه اسکان، تغذیه ، خدمات حمل و نقل و اعزام زایران به مدینه مکه مکرمه ارایه کردند.

حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه با تاکید بر برنامه ریزی مناسب و عملیاتی برای زایران گفت: تا کنون حدود ۵۲ هزار زایر ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند که غالب این افراد در مکه حضور دارند.

وی افزود: حدود ۷۰ درصد حجاج وارد مکه و مدینه شده اند و خوشبختانه حجاج عزیز کشورمان از کلیت اقدامات و خدمات راضی هستند و فضای کلی الحمدالله خوب پیش می رود و امیدواریم معدود اشکالات نیز رفع شود.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه ریزی ها در حوزه مشاعر است، گفت: باید همه برنامه های مکتوب، در عمل و اجرا نیز مورد بررسی دقیق و ارزیابی قرار گیرد.

به گفته محمدی، مشاعر و ایام تشریق مهمترین بخش حج محسوب می شود و باید دستورالعمل های عملیاتی همه بخش ها منطبق با شرایط فعلی مشاعر و ضوابط عربستان و در تعامل همه بخش ها با یکدیگر نهایی شود.
 
وی افزود: باید حاصل و نتیجه تمامی زحمات صورت گرفته به منصه ظهور گذاشته شود و در ایام باقیمانده نیز تلاش شبانه روزی و دقیق ی صورت پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت به تدوین و  راه اندازی نرم افزار زایر یار اشاره کرد و گفت: این نرم افزار می تواند در حوزه های مختلف اجرایی یاری رسان ما  باشد.

محمدی افزود: این نرم افزار می تواند در مسیر یابی، یافتن افراد گم شده، ارزیابی و نظر سنجی، اطلاع رسانی ضروری در عملیات و ...به ما کمک کند.

وی تاکید کرد: تمامی مدیران مجموعه ها و کاروان ها باید ضرورت بهره گیری از این نرم افزار را به زایران آموزش دهند و بر لزوم نصب آن تاکید کنند.

محمدی تصریح کرد: مدیران مجموعه و کاروان هایی که تعداد بیشتری از زایران آنها از نرم افزار زایر یار استفاده کنند مورد تشویق قرار می گیرند.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.