EN
ﺳﻪشنبه 03 اردیبهشت 1398

اخبار

تشکر رییس سازمان حج و زیارت از میهمان نوازی و اخلاق سخاوتمندانه مردم عراق در ایام اربعین

تشکر رییس سازمان حج و زیارت از میهمان نوازی و اخلاق سخاوتمندانه مردم عراق در ایام اربعین
رییس سازمان حج و زیارت ضمن تشکر از مردم عراق برای میهمان نوازی سخاوتمندانه از زایرین در ایام اربعین اظهار کرد: رفتار با محبت و کرامت مردم عراق و اینکه سخاوتمندانه اندوخته و پس انداز خود را برای زایران می گذارند باید الگو باشد و فرهنگ سازی شود.
-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت – نشست شورای معاونان سازمان حج و زیارت به ریاست حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت و با حضور معاونان سازمان برگزار شد.
در این نشست عملکرد سازمان به عنوان مسیول کمیته ثبت نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی مورد بررسی قرار گرفت.

برنامه ریزی برای عتبات عالیات در بازه زمانی بعد از اربعین حسینی، راهکارهای رضایتمندی متقاضیان عتبات عالیات و اعلام فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع، بخش دیگری از نشست شورای معاونان بود.

حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت در این نشست با اشاره به برنامه های انجام شده در حوزه اربعین حسینی گفت: با توجه به اهتمام دفاتر زیارتی، ش رکتهای مرکزی و دفاتر کنسولی و همراهی مردم عزیز، امور ثبت نام و صدور روادید، بسیار بهتر و روانتر از سالهای گذشته انجام شد.

محمدی افزود: جا دارد از همه کسانیکه در این عرصه فعالیت کرده اند از جمله دفاتر خدمات زیارتی، شرکت های مرکزی کارگزاران در تمامی استان ها، مدیریت حج و زیارت استانها، سفارت، کنسولگری ها و دفاتر موقت کنسولی عراق، استانداری ها و نیروی انتظامی تشکر می کنیم.

وی تاکید کرد: در موضوع عتبات و اربعین که یک حرکت عظیم و معنوی است باید خالصانه تلاش کنیم و آنچه در توان داریم را به منصه ظهور برسانیم.

رییس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: کرامت مردم عراق و اینکه سخاوتمندانه اندوخته خود را در راه احیای اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین صرف می کنند باید برای همه الگو باشد و فرهنگ سازی شود.

محمدی تاکید کرد: گرچه امسال فرایند ثبت نام و صدور روادید بسیار بهتر از قبل بود اما با این حال لازم است با دقت آسیب شناسی شود و مشکلات احصا و برای سال بعد راهکارهای بهتری تدوین گردد.

وی در ادامه موضوع اعزام به عتبات عالیات در بازه زمانی پیش رو را مورد توجه قرار داد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین بر فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تاکید کردو گفت: این فراخوان که از روز 14 آبان ماه انجام می گیرد موجب ساماندهی کلی نسبت به تعیین اولویت ها و تسهیل ارتباط با ثبت نام کنندگان خواهد شد.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.