EN
ﺳﻪشنبه 28 خرداد 1398

اخبار

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت:

همگان به کمک و مساعدت سیل زدگان بشتابند

همگان به کمک و مساعدت سیل زدگان بشتابند

در دیدار نوروزی معاونین، مدیران و کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با سرپرست حجاج ایرانی و رئیس این سازمان؛ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همگان را به کمک و مساعدت سیل زدگان فراخواند و تاکید کرد: ملت بزرگ ایران امروز نیز به صورت خودجوش هرمقدار که می توانند به سیل زدگان کمک می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکرنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این دیدار ضمن تبریک حلول سال جدید و اعیاد ماههای رجب و شعبان ، از تمامی کارگزاران و دست اندرکاران حوزه حج و زیارت خواست برای خدا کار و تلاش کنند و فضای سالمی را که در این مجموعه وجود دارد حفظ نمایند تا از آسیب ها مصون بمانند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به وقوع سیل درچند استان کشور، حجم آسیب ها و خسارات وارده را بسیار زیاد توصیف و تصریح کرد: همگان باید با تمام توان به کمک و مساعدت سیل زدگان بشتابند.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به تلاش کارگزاران حج در کمک رسانی به مناطق سیل زده، گفت: ملت بزرگ ایران که هشت سال دفاع مقدس را پشتیبانی کردند امروز نیز با حس نوع دوستی و محبتی که دارند به صورت خودجوش به یاری هموطنان خود شتافته و هرمقدار که می توانند به سیل زدگان کمک می کنند.
وی افزود: ما باید به رضای حق راضی باشیم و آنچه اتفاق افتاده است را بلا ندانیم وتوجه داشته باشیم هرچیزی از ناحیه خدا نعمت است.
نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت بارندگی های اخیر را نوید بخش سالی خوب برای کشور و مردم توصیف کرد و اظهار داشت: همانطوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند مسئولان خدمتگزار کشور باید حوادثی را که قابل پیش بینی است؛ پیش بینی نمایند و با استفاده از کارشناسان داخلی و بیرونی برای آینده بیشترتدبیر کنند.
نماینده ولی فقیه درادامه به حدیث " عَوْنُكَ لِلضَّعيفِ مِنْ اَفْضَلِ الصَّدَقَةِ " از امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: بهترین و بالاترین صدقه این است که انسان بتواند به افراد آسیب دیده و ناتوان کمک کند و کاری را در راه خدا انجام دهد که مورد عنایت حق قرار گیرد.
همچنین در حدیث دیگری از رسول خدا (ص) نقل شده که فرمود: خداوند کمک کردن به افراد گرفتار، مصیبت زده وغمگین را دوست دارد، افزود: پیامبراکرم همچنین می فرماید: " اِنَّ اللّهَ عز وجل فِى عَوْنِ الْمُؤمِنِ ما کانَ الْمُؤْمِنُ فِى عَوْنِ اَخِيهِ الْمُؤْمِنِ - تا زمانی که مؤمن در کمک به برادر مؤمن خود کوشا باشد، خدا هم او را کمک و یاری خواهد کرد."
وی اضافه کرد: درحدیث " مَنْ قَضی لِمُؤمنٍ حاجه قَضی اللهُ لَهُ حوائجَ کثیره " نیز آمده است : وقتی انسان به یک مومن گرفتار کمک کند خداوند هم در مقابل مشکلات زیادی را از زندگی او برطرف خواهد کرد لذا هرگونه کمک به هموطنان گرفتار در سیل هدر نخواهد رفت و چندین برابر آن را باریتعالی به او بازمی گرداند.
سرپرست حجاج ایرانی درادامه از کارکنان بعثه مقام معظم رهبری وسازمان حج و زیارت خواست وجدان کاری، انضباط اداری و انضباط اقتصادی را در سال پیش رو سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند و در محیط کار و زندگی به یکدیگر برای پیشبرد وموفقیت در کارها کمک کنند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکردر پایان سخنان خود از تلاش ها و زحمات دست اندرکاران عتبات نوروزی تقدیر کرد و با توجه به فشارهایی که گرانی در زندگی کارکنان این مجموعه ایجاد کرده است از آقای رشیدیان خواست با تعیین کارگروهی هر مقدار که ممکن است به پرسنل خدوم حج و زیارت کمک شود تا آنها زندگی آرام تر و راحت تری داشته باشند.
وی گفت: این توصیه امیرمومنان حضرت علی (ع) در نامه 53 نهج البلاغه است که اگرمی خواهیم از آلودگی ها در محیط های کاری پیشگیری کنیم باید زندگی کارکنان را در حد مطلوب قرار دهیم.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.