EN
پنجشنبه 27 تیر 1398

اخبار

دریافت روادید عراق برای متقاضیان زیارت عتبات عالیات الزامی است/ اجازه خروج افراد بدون روادید داده نمی شود

  • 28 فروردین 1398
  • 16:07
  • 0 دیدگاه
  • 83 بازدید
  • Article Rating
دریافت روادید عراق برای متقاضیان زیارت عتبات عالیات الزامی است/ اجازه خروج افراد بدون روادید داده نمی شود
سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه روادید سفر به عتبات عالیات لغو نشده است، گفت: فقط هزینه روادید لغو شده و متقاضیان سفر به عتبات عالیات باید روادید سفر را دریافت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ مرتضی آقایی سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص الزامی بودن دریافت روادید و لغو هزینه های آن توضیحاتی را ارائه کرد.

وی ادامه داد: اجرای توافقنامه لغو هزینه روادید میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق از روز نوزدهم فروردین ماه انجام گرفته است.

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: لغو هزینه روادید سفر به عتبات عالیات به معنی لغو روادید محسوب نمی شود و دریافت روادید برای همه افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند ، الزامی است.

آقایی با اشاره به برداشت ناصحیح عده‌ای از علاقه مندان سفر به زیارت عتبات عالیات نسبت به خبر لغو هزینه روادید توضیح داد: اطلاعات برخي علاقه مندان تشرف از خبر لغو هزینه روادید که توسط سازمان حج و زیارت و وزارت امور خارجه اعلام شده است كامل نيست .

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای از مشتاقان سفر به عتبات عالیات دچار سوء برداشت در رابطه با خبر لغو هزینه روادید شده و بر اساس تصورات ناصحیح ، بدون دریافت روادید به مرزها مراجعه نموده اند که نيروي انتظامي از خروج آنها ممانعت کرد.

آقایی تاکید کرد: هر کس که قصد سفر به عتبات عالیات را دارد باید روادید کشور عراق را دریافت کند اما در قبال دريافت آن، نباید هزینه ای پرداخت كند .

وی با بیان اینکه هزینه روادید سفر به عتبات عالیات رایگان شده است، گفت: هزینه روادید عراق از روز نوزدهم فروردین ماه لغو شده است و مشتاقان این سفر باید روادید سفر به این کشور را دریافت کنند.

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین به انفرادی بودن روادید عتبات‌عالیات اشاره کرد و افزود: ویزای عتبات عالیات به صورت گروهی صادر نمی‌شود و به صورت انفرادی خواهد بود.

آقایی تأکید کرد: تمامی کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند میتوانند از طریق ۲۵۰۰ دفتر کارگزاری سازمان حج و زیارت در سراسر کشور اقدام به ثبت نام نمايند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار